TPMS

Povinná kontrola tlaku v pneumatikách

Nově nabízíme v našem brněnském autoservisu montáže čidel pro systémy sledování tlaku v pneumatikách (TPMS). Provádíme jejich klonování a naprogramování, a to včetně jednotky.

Diagnostiku tlaku v pneumatikách provádíme s využitím diagnostického přístroje VDO TPMS PRO.

Diagnostický přístroj VDO TPMS dokáže klonovat a má rozsáhlé pokrytí TPMS senzorů včetně programování ECU přes port OBD.

Ten dokáže „klonovat“ stávající senzor na druhý. Vyniká rozsáhlým pokrytím TPMS senzorů včetně programování ECU přes port OBD.

Systémy TMPS (Tire Pressure Monitoring System) soustavně monitorují tlak v pneumatikách a řidiče upozorní na defekt nebo špatně nahuštěné pneu. Čidla jsou umístěna v kole a vysílají signál do řídicí jednotky.

Přezujeme vaše pneu s ohledem na TPMS

Naši automechanici mají s výměnami pneu s TPMS bohaté zkušenosti, a tak vymění vaše pneu bez rizika poškození senzorů. Současně zkontrolují i jejich těsnost, stav baterie a případně vymění důležité součásti. Po montáži na vozidlo pak spárují jednotlivé snímače s řídicí jednotkou.
Pokud chcete použít na nový vůz s přímým systémem kontroly tlaku starší sezonní sady kol, musíte všechna kola nechat opatřit tlakovými čidly.

Od 1. 11. 2014 je systém TPMS povinný pro všechna nová auta v Evropské unii. Na vozidla, která jsou už v provozu, se toto nařízení nevztahuje. Důvodem pro zavedení byla především ekologie a vyšší bezpečnost. Chcete se o systému diagnostiky tlaku v pneumatikách dozvědět víte informací? Kontaktujte nás, rádi vám vše vysvětlíme.